Autopůjčky - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


Nákup auta nepatří mezi levné záležitosti a málokdo má dostatečnou sumu peněz, aby si mohl nové kvalitní auto koupit rovnou za plnou cenu. Tento problém ale řeší půjčky na auto, které je možné získat jak u bank, tak u některých nebankovních společností. Na pořízení auta lze využít jak běžné neúčelové úvěry, tak speciální auto půjčky, další alternativou jsou pak leasingové úvěry. Půjčku lze sjednat také u některých prodejců aut nebo autobazarů. V tomto článku se podíváme na jednotlivé možnosti, jak financovat nákup auta, podrobněji, včetně příkladů konkrétních firem, jež půjčky na auto nabízejí.

Bankovní půjčka na auto

U banky si samozřejmě můžete vzít i klasický neúčelový úvěr a použít jej na koupi automobilu, ale některé banky u nás nabízejí i speciální auto půjčku. Patří mezi ně např. Equa bank, která tento úvěrový produkt poskytuje pod názvem AutoPůjčka  s výhodnými úrokovými sazbami už od 5,9 % ročně. Výhodou je, že auto je od samého začátku vaším majetkem, nemusíte dávat technický průkaz do zástavy a nemusíte platit žádnou akontaci ani jiné poplatky.

Další českou bankou, u níž si můžete úvěr na auto vzít, je ČSOB, resp. společnost ČSOB Leasing. Jejich Autopůjčka je určená na financování nákupu auta nebo motorky, minimální výše úvěru je 100 000 Kč a doba splácení maximálně 6 let. Součástí produktu je navíc i povinné ručení a havarijní pojištění.

Nebankovní půjčka na auto

Nebankovních společností, jež poskytují speciální úvěry na nákup auta, je spousta. K těm nejznámějším patří Nejlepší autopůjčka s.r.o., která umožňuje rychlé sjednání žádosti přes internet, nulovou akontaci, nízké měsíční splátky a dostupnost pro široký okruh zájemců. Jedná se ale pouze o auta s cenou do 300 000 Kč, vyšší úvěr je možný pouze v případě dohody.

Dalším známým poskytovatelem je úvěrů na nákup auta je splátková společnost Cetelem. Ta je nabízí pod obchodní značkou Cetelem AUTO a půjčit si u ní můžete jak na ojetý, tak i na nový automobil. Maximální výše půjčky je rovný milion korun a celkovou dobu splácení si lze rozložit až na 10 let.

K dalším společnostem, jež poskytují půjčky na auto, patří např. Cofidis, Home Credit a mnoho dalších.

Půjčky na auto

Na leasing si půjčují spíše firmy nebo podnikatelé, především operativní leasing je pro firmy mnohem výhodnější než klasická půjčka

Půjčka nebo leasing – jaký je mezi tím rozdíl?

Mezi klasickou půjčkou a leasingovým úvěrem jsou docela zásadní rozdíly, které je třeba si předem uvědomit a teprve pak si vybrat konkrétního poskytovatele. Klíčovým rozdílem je fakt, že v případě  běžné půjčky na auto je daný automobil ihned vaším majetkem, zatímco v případě leasingu patří auto stále leasingové společnosti a vy se jeho majitelem stanete teprve v okamžiku, kdy celý úvěr splatíte. U leasingu jsou navíc možné dvě jeho formy – finanční a operativní. Zatímco u finančního leasingu platí, že po celou dobu splácení je auto majetkem leasingové firmy a ihned po splacení je převedeno na vás, operativní leasing znamená, že jde pouze o pronájem a auto zůstane napořád majetkem poskytovatele. Na druhou stranu v případě operativního leasingu je v ceně zahrnuto i velké množství dalších služeb, jako je pojištění, servis, dálniční známky, asistenční služba, silniční daň atd.

S těmito rozdíly souvisejí i nejčastější zájemci o jednotlivé typy půjčky na auto. Na leasing si půjčují spíše firmy nebo podnikatelé, především operativní leasing je pro firmy mnohem výhodnější než klasická půjčka. Naopak pro fyzické osoby je obvykle atraktivnější běžná auto půjčka, kdy se po uzavření smlouvy ihned stanete majitelem vozidla.

Abyste mohli úvěr získat, musíte mít minimálně 18 let a trvalý doložitelný příjem (v některých případech stačí i důchod). Další požadavky jsou pak různé, každá společnost má podmínky smlouvy nastaveny trochu jinak.

Žádost o půjčku
Autopůjčky
3.7 (73.33%) 3

Podobné recenze