Americká hypotéka


Pojem hypotéka je dnes jedním ze stavebních kamenů životů mnoha lidí. Kdo se rozhodne pořídit nový byt, vilu, či postavit dům na novém pozemku, ten si zpravidla bere hypotéku. Kdo se k tomuto nerozhodne, ten si ji brát nemusí. Ovšem není hypotéka jako hypotéka, ta americká se totiž výrazně liší od hypoték, které běžně známe.

Ty jsou v podstatě půjčkami, vázajícími se k pořizování nemovitostí. Americká hypotéka však nabízí klientům tu velkou výhodu, že nemusí bance sdělovat a dokládat, k jakému účelu půjčené finance budou užívat. S americkou hypotékou si tak můžete zaplatit např. nový automobil, poté po nějaké době moderní vybavení do kuchyně a zase po dalším čase letenky do Egypta.
Výše částek, které si pomocí americké hypotéky můžete zapůjčit, začíná zpravidla na 100 000, či 200 000 korunách. Její strop je u některých bank fixně stanoven – např. na 5 000 000 korun, jinde může být i flexibilnější. Maximální částka, kterou si můžete půjčit se ale především odvíjí od hodnoty nemovitosti, kterou podáte bance jako zástavu. To je hlavní podmínkou k získání americké hypotéky – být vlastníkem nemovitosti, kterou (respektive jejími vlastnickými právy) budete ručit. Maximální množství financí, které vám pak banka určí, je zpravidla 70% hodnoty vaší ručící nemovitosti.

 

Půjčte si až na dvacet let, splácejte ovšem i předčasně

Nejdelší doba, na kterou si můžete americkou hypotéku uzavřít, je dvacet let. Není tedy problém si vymezit dostatek času na pohodlné splácení úvěru. V opačném případě – pokud byste chtěli americkou hypotéku splatit předčasně – máte ovšem též možnost se s úvěrem vypořádat. Zpravidla totiž u amerických hypoték neplatíte žádné poplatky za předčasné splácení. Hypotéku též musíte ve většině případů splatit do sedmdesáti let vašeho věku. Splácíte ji klasicky pomocí měsíčních příkazu k převedení peněz na účet banky.


Americká hypotéka
4 (80%) 3

Podobné recenze