5 nejlepších aplikací pro správu osobních financí – podrobné srovnání


Vaše finanční rozhodnutí a aktivity – rozpočtování, útraty, šetření, investování – ovlivňují vaše „finanční zdraví“ jak v přítomnosti, tak i do budoucnosti. Zatímco dříve bylo zaznamenávání všech finančních aktivit velkou výzvou (především na bázi účtenek, papíru a kalkulačky), dnes díky mobilním a webovým aplikacím jsme schopni nejen jednoduše zaznamenávat vše potřebné, ale díky nízké náročnosti to může být i zábava. V dnešním článku naleznete 5 nejlepších aplikací pro správu vašich financí… právě jste přišli o zlozvyk, nevědět, kam šla vaše poslední výplata.


Wallet

 Jedná se o jednu z nejpoužívanějších a nejstahovanějších aplikací pro správu osobních financí. Aplikace lze používat jak na smartphonu (Android), tak i na PC díky webové platformě. Aplikaci si můžete stáhnout zdarma, ačkoliv v aplikaci budete mít možnost využít zpoplatněné tarify. Pro využití aplikace pro správu financí jednotlivce je naprosto dostačující tarif Free, který podporuje správu až dvou účtů, obsahuje moduly Dluhy, Nákupní lístek a Záruky. Dále tarif nabízí neomezený počet záznamů. Cena zpoplatněných tarifů se pohybuje v rozmezí od 9 až do 99 eur.

Aplikace je vytvořena pro skutečné každodenní použití. Díky této aplikaci máte přehled nad vašimi financemi. Aplikace je jednoduchá s intuitivním designem, díky tomu se s touto aplikací naučí pracovat opravdu každý.

Po zapnutí aplikace a vytvoření účtu uvidíte domovskou plochu, na které uvidíte bilanci vašeho účtu, bilanční graf a posledních 10 zadaných záznamů. Na horní liště naleznete tlačítko pro synchronizaci s ostatními zařízeními, tlačítko pro hlasové zadávání záznamu pomocí šablony a samozřejmě také možnost pro manuální zadání záznamu.

wallet1    wallet2

wallet3    wallet4

Více informací o aplikaci naleznete na: www.walletapp.net
eÚčty.cz

Jedná se o aplikaci českých tvůrců a nabízí jak webovou, tak i mobilní platformu. Aplikace je zdarma a dokáže evidovat neomezené množství záznamů na účtech v různých měnách, dokáže pracovat s několika uživateli, kteří mají přístup ke stejným datům (členové rodiny) a těmto členům je možné přidělovat různá přístupová práva. Aplikace dále umí detailně třídit jednotlivé finanční pohyby, importovat výpis z banky, vést podrobné statistiky, spravovat hypotéky.

eucty1

RQ Money

RQ Money pochází ze Slovenska, tento program slouží pro kompletní správu osobních financí v několika jazycích (včetně češtiny). Program umožňuje:

 • vést evidenci příjmů a výdajů domácnosti
 • sledování vývoje akcií a investování
 • rychlé přehledy o aktuálním stavu financí v určitém období (včetně členění do různých kategorií a účtů)
 • přehledné grafy, tisk a export sestav

V programu je možné vytvořit neomezené množství souborů s možností zaheslování. Program je zdarma a neinstaluje se, stačí ho rozbalit do libovolného adresáře.

rq

KMyMoney

KMyMoney je označován jako nejlepší program pro správu osobních financí pro Linux, a tudíž byla logická i jeho mutace pro Windows. Program má velmi intuitivní prostředí a jednoduché ovládání. Nabízí jak klasickou správu výdajů a příjmu, tak i správu akcií, zobrazování statistik a grafů, odhad finančního vývoje. Program umožňuje využití několika měn, více uživatelů. Licence je opensourcová.

kmymoney

AceMoney

AceMoney vám poskytne přehled nad vašimi financemi, zvládne kontrolu domácích financí, ale i účetnictví v podnikání nebo menších firmách. Nabízí základní funkce jako:

 • vytváření a řízení rozpočtu
 • sledování výdajů
 • statistiky s grafy
 • převody mezi účty
 • podpora on-line bankovnictví
 • export do textových souborů, HTML a CSV formátů
 • podpora několika měn

Program je jednoduchý na ovládání a je zdarma s možností zakoupení plné verze. Verze zdarma umožňuje správu dvou účtů.

acemoney


Podobné recenze