5 důvodů, proč jsou mikropůjčky tak oblíbené


Mikropůjčky jsou v součastné době velice oblíbené a v rámci tohoto článku přinášíme pět důvodů, proč tomu tak je. Důležitou vlastností je jejich malá výše, mnohdy do 20 000 Kč a také doba splatnosti do zhruba 30 dní. Pokud přepočteme poplatky za jejích poskytnutí do RPSN, nejsou až tak výhodné, ovšem svou skupinu zájemců si našli.

Prvním důvodem je možnost jejich vyřízení z domova.  Velmi nízká náročnost požádání o mikropůjčky z pohodlí domova je jejich velké plus. Je třeba být starší 18 let a žít v České republice. Na základě jejich výše není mnohdy nutný ani fyzický podpis smlouvy, tudíž jsou optimální volbou pro ženy na mateřské dovolené či seniory a další.

Druhým pozitivem je flexibilita splácení, která se projevuje hlavně možností splátku odložit za určitý poplatek. Pokud bereme v úvahu splatnost do lhůty 30 dní, můžete si půjčku prodloužit až o 60 dní. Ve finále tak půjčku splatíte po dvou prodlouženích až za 3 měsíce. Druhou možností je splatit půjčku dříve a ušetřit tak na úrocích.

Třetím důvodem je malý objem finančních prostředků. Od nebankovní finanční společnosti si půjčíte jen tolik, kolik potřebujete. Nezadlužíte se tak více, než je nutné. Pokud se bude jednat o mikropůjčku do 5 000 Kč nebude třeba podepisovat papírovou smlouvu.

Předposledním, čtvrtým, důvodem je možnost požádat si o půjčku i o víkendu. V tomto případě není třeba čekat do pondělního ráno, kdy bude otevřená pobočka společnosti nebo banka. Při hledání takovýchto půjček vám pomůže číslo 24 v názvu služby, jež symbolizuje dostupnost 24 hodin denně.

Pátým pozitivem je neúčelovost půjčky bez doložení příjmu. Naprostá většina mikropůjček je neúčelových a poskytovaných bez prokázání příjmu. Jsou tedy vhodné pro všechny, kterým chybí peníze na účtu. Podmínkou je věk nad 18 let a často i bydliště v České republice a mohou o ni žádat studenti, matky na mateřské dovolené, zaměstnanci, podnikatelé i senioři.

Zdroj: www.pujcitsi.cz


Podobné recenze