Hypoteční trh v první polovině prázdnin schytal studenou sprchu!


První půlku roku uzavřel rekordní červen a s příchodem letních prázdnin čekala hypoteční trh studená sprcha. Úrokové sazby se stále drží na nízké úrovni, ovšem zájem o hypotéky značně poklesl. Červenec se zapsal do statistik celkovým počtem 7 615 sjednaných hypoték, což je po lednu druhým nejnižší počet. Více informací se dozvíte na následujících řádcích.

Při dlouhodobém pohledu je pokles v červenci běžný, ale pokles o 4 709 smluv je skutečně velký. V červenci se sjednaly hypotéky za 15,225 miliardy korun, což je pokles a třetí nejnižší objem tohoto roku. Zato průměrná úroková sazba se pohnula jen minimálně. Mírně poskočila na 1,88 procenta. Podle slov Josefa Rajdla, hlavního analytika společnosti Fincentrum, úrokové sazby v červenci stagnovali, lídři hypotečního trhu nepřišli s výraznými změnami a menší banky se snaží velké hráče jen dohánět.

Hypoteční trh v první polovině prázdnin schytal studenou sprchu!

Co se týče objemů a počtů byl zaznamenán pokles, ovšem průměrná výše hypotéky se přiblížila dvou milionům korun. Průměrná výše hypotéky byla v červenci 1 999 405 korun a jedná se o druhou nejvyšší částku toho roku. Prázdninové měsíce akčním nabídkám příliš přikloněny nejsou, ale je třeba zmínit novinku České spořitelny. Česká spořitelna umožňuje refinancování hypotéky s končící fixací online prostřednictvím jednoduché webové aplikace. Žádost je možno vyplnit během 15 minut a všechny potřebné dokumenty žadatel může zaslat elektronicky. Další akce a slevy je možno očekávat na podzim tohoto roku.

Jak rostla průměrná výše poskytnutých hypoték

Jak rostla průměrná výše poskytnutých hypoték

Zdroj: finance.idnes.cz


Hypoteční trh v první polovině prázdnin schytal studenou sprchu!
3 (60%) 2

Podobné recenze