Hypotéky v dubnu přepsaly rekord!


Další měsíc přinesl opět pokles sazeb hypoték na nové rekordní minimum. V dubnu se úroková míra hypotéky dostala na 1,94 procenta. Více podrobností se dozvíte na následujících řádcích.

 V dubnu rekordně nízké úrokové sazby přilákaly do bankovních domů 9 042 klientů (o 333 klientů méně než v březnu) a mírně poklesly i objemy poskytnutých hypotečních úvěrů (17,06 miliard korun, což je ve srovnání s březnem o 0,846 miliardy méně). Rekordní byla ale opět úroková sazba, která se dostala na zmíněných 1,94 procenta. V případě, že si klient s dobrou bonitou bere 85procentní hypotéku, pak by neměl být problém získat úrokovou sazbu kolem 1,9 procenta. Tento stav by měl ještě pár měsíců vydržet. Fincentrum Hypoindex pro měsíc duben a tabulku Jak rostla průměrná výše poskytnutých hypoték najdete níže v textu.

Aktualita Hypoindex 5-2016

Fincentrum Hypoindex pro měsíc duben 2016

Lidé si chtějí levnou hypotéku udržet co nejdéle a proto si fixují úrokové sazby na co nejdelší dobu. Tato akce je podpořena slovy Josefa Rajdla, vedoucího analytika společnosti Fincentrum. Ten uvedl, že Česká národní banka nebude výrazně zvyšovat úrokové sazby v návaznosti na provázanost evropských národních ekonomik, jelikož Evropská centrální banka si zvýšení dovolit nemůže, poněvadž by státy jižní Evropy neustály obsluhu svého dluhu. Snižování delších sazeb je propojeno se změnou preferencí fixací. Stále jsou sice nejoblíbenější fixace pětileté, ovšem na pozici tříletých se dostávají sedmileté a v blízkém horizontu lze očekávat reakci klientů na aktuální prudký pokles desetiletých sazeb fixací.

Aktualita Jak rostla průměrná výš poskytnutých hypoték 5-2016

Poskytnuté hypotéky – Jak rostla jejich průměrná výše

Snižování úrokových sazeb není zdaleka u konce, což dokazuje zlevňováním hypoték Česká spořitelna, Hypoteční banka také Wüstenrot. Česká spořitelna ke dni 11.května snížila úrokové sazby hypoték pro fixace 3, 4, 5 a 8 let. Úroková sazba pro fixace na tři a čtyři roky klesla na 1,99 procenta a úroková sazba pro fixace na pět a osm let klesla dokonce na 1,79 procenta. Hypoteční banka představila novou Pěknou hypotéku s úrokovou sazbou 1,89 procenta s fixací na 3, 5, 7 a 10 let. Pěkná hypotéka je určena pro úvěry na bydlení ve výši nad 1 milion korun a maximální LTV do 70 procent. Navíc klient Hypoteční banky neplatí poplatek ani za sjednání úvěru ani za jeho správu. Wüstenrot hypoteční banka u Hypoték Refin od 16. května také snížila úrokovou sazbu na 1,49 procenta. Klasickou hypotéku nabízí Wüstenrot hypoteční banka s úrokovou sazbou začínající na 1,59 procenta ročně. Refinancování pomocí Hypotéky Refin můžu žadatel získat již za 1,49 procenta ročně.

Zdroj: www.finance.idnes.cz


Podobné recenze