Zonky – P2P půjčky - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


Zonky.cz je on-line platforma, která zprostředkovává půjčky mezi lidmi. Na jedné straně jsou lidé, kteří si chtějí půjčit peníze. Na druhé straně jsou lidé, kteří jim je půjčit mohou. Zonky obě skupiny lidí propojí. Cílem je vynechat banky i nebankovní instituce a oběma stranám nabídnout výhodný úrok. Zonky.cz na vše dohlíží, hlídá právní náležitosti a půjčku zajišťuje technicky. Funguje jako podpora po celou dobu půjčky – pro investory i toho, kdo si půjčil. Zonky je fér pro všechny.

Existuje pět důvodů proč jít na zonky a ne do banky. Prvním je svoboda, jelikož si můžou klienti půjčit na co chtějí a úrok začíná na 3,99%. Druhým je lidský rozměr, jelikož investor si vybírá komu půjčí a jeho zhodnocení bude průměrné šestkrát vyšší než na spořícím účtu v bance. Třetím důvodem je férovost, jelikož na vydělají obě strany. Čtvrtým je pohoda, protože zonky všechny formality vyřeší za klienty a vezme si odměnu 1 až 2% z transakce. A posledním, pátým důvodem je důvěryhodnost. Zonky je registrován u ČNB a také je členem Nebankovního registru klientských informací.

Recenze služby

 • velikost půjčky: 20 000 až 500 000 Kč
 • splatnost půjčky: 6 až 84 měsíců
 • roční úroková sazba: od 3,99%
 • žádost: online na www.zonky.cz
 • možnost předčasného splacení zdarma

Průběh žádosti

Každá žádost začíná požádáním si o půjčku. Tyto data do druhého dne pracovníci zpracují a risk specialisté vytvoří nabídku přímo nabídku pro klienta. V tomto okamžiku začíná rozdílný postup jako v bance a začíná pracovat zonky. Investoři se na upokojení každé poptávky mohou účastnit částkou od 200 Kč do 5 000 Kč. Před tímto krokem je nutno podepsat smlouvu a přesunout žádost na tzv. Tržiště, kde dojde k předkládání nabídek po dobu maximálně 2 dní. Podpořit žádost mohou klienti žadatelé také pomocí fotografií, kde jde vidět cíl. Ovšem pokud nebude po 2 dnech žádost naplněna na 100%, nebude půjčka poskytnuta.

250x250.png

Výhody pro investory

 • investice zdarma, platí se pouze 1% z investované částky (poplatek je strháván jednou za měsíc – jedná se o 1/12 z 1% investované částky)
 • podstatně vyšší zhodnocení než u bank (průměrný očekávaný výnos je 6,5 až 7%)
 • možnost investovat již od 200 Kč
 • bez nutnosti starat se o administrativu a smlouvy
 • přehledné uživatelské prostředí
 • statistika osobních investic

Výhody pro žadatele

 • poplatek pouze 2% při nastřádání 100% požadovaných finančních prostředků
 • v případě nenaplnění 100% požadovaných financí se nic neplatí
 • možnost poslat zonky obdrženou výhodnější nabídku od konkurence
 • přesně stanovená pravidla na zonky
 • ochrana osobních údajů na vysoké úrovni
 • neúčelová půjčka bez nutnosti ručení
 • možnost předčasného splacení zdarma (i částečná splátka)

Zhodnocení služby

Projekt Zonky představuje virtuální tržiště půjček lidí, které jsou poskytovány lidmi. Díky podstatně vyššímu zhodnocení než u bank (například spořící účty) se jedná o zajímavou možnost investování volných finančních prostředků. Na stránkách www.zonky.cz je pro investory velice příjemné a přehledné uživatelské prostředí, které obsahuje podrobné statistiky, jež podporují a usnadňují jejich rozhodování. Portál Zonky má vlastní risk management, který důsledně hodnotí každou žádost o zařazení na Tržiště a díky rozdělení do několika rizikových skupin ulehčuje investorům rozhodování o vložení finančních prostředků. Zonky je registrováno u ČNB jako poskytovatel platebních služeb malého rozsahu.

Aktuální informace

Požádejte si o půjčku u Zonky snadno a rychle zde.

Žádost o půjčku
Zonky – P2P půjčky
3.2 (64.14%) 222

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

251 zkušeností s Zonky – P2P půjčky

 1. Klára napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat těch, co už měli půjčku od zonky, jestli se veškerá komunikace probíhá online. Mám trvalou adresu v ČR na které ale nebydlím, a nerada bych aby mi tam cokoliv bylo doručeno. A kontaktní adresu mám v zahraničí, kde jsem delší dobu, a tak nevím jestli to nebude problém.
  Děkuji

 2. Julius Taragoš napsal:

  No nam nepučili lebo sme chceli nejakych 200tisic a povedali že bisme to nevratili. to je klamave lebo ja vzdykedy vratil požičane. Je tu někdto kto by pozical?

  • Helena napsal:

   Dobrý den AQUA BANK VÁM půjčí bez problémů .Stačí jen občanský průkaz a vyplnění dotazníku . Peníze dostanete hned v ten den nebo na druhý den .Mám s ní velice dobrou zkušenost .Doporučuji

 3. eldorado napsal:

  U zonky jsme chteli vzit menší půjčku, jak vyše bylo uvedeno, vytahuji veškere info…a nakonec takovy urok že jsme nechapali….v bance nam poskytli bez problemu vyšší částku a za poloviční urok , takže nechápu jak můžou řikat i v reklamach že maji lepši urok než banky. přijde mi to opravdu jako nějaká past na lidi.

  • Anonym napsal:

   Dobrý den. Žádala jsem ZONKY o větší půjčku na refinancování. V bance s úrokem 11,9% nešlo nic dělat a u zonky jsem v pohodě dosáhla na 4,99%. Velice slušné jednání, vstřícnost a rychlost. Zonky mohu jen doporučit.

 4. Anonym napsal:

  Taky bych chtěla přidat komentář… Lákavá reklama, jak si těhotná maminka na mateřské chce půjčit na karavan a je vysmátá, že se ji na něho lidi složili. Kecy v klecy!!! Taky jsem na mateřské a potřebovala jsem půjčit 10 tis., porouchalo se mi auto, tak jsem potřebovala na opravdu a samozřejmě mi to zamítli, právě proto, že jsem na mateřské a mám malý příjem. Aspoň nedělejte podvodné reklamy!!!

  • Kondy napsal:

   Když nevíš jaké “i” se píše ve slově kleci, tak se nediv že ti nepůjčej 😀

   • Anonym napsal:

    třeba je to schvalně humor vl 🙂

   • Anonym napsal:

    =D=D=D

   • Anonym napsal:

    Kritizovat někoho za gramatiku a napsat “nepůjčej” 🙂 do toho tykat někomu koho neznám. No nevím nevím…..

    • Gustav napsal:

     To si jen pan neomylný myslí že je nejchytřejší. Mám rád tyhle chytrolíny. Zvláště když ani nezná takovou základní věc, jako že se cizím lidem zvláště ženám netyká. Co Vy na to Kondy, poučíte nás.

   • Alice napsal:

    Paní má y správně.Rikají vám něco vzory v českém jazyce?Asi ne,jinak by jste si nedovolil chybně opravovat.

    • Zuzana napsal:

     Klec = vzor píseň. 6. pád v písni . Měkké i.

    • Mr.Noone napsal:

     To vážně Alice? 😀 😀 Klec bez klece jako píseň bez písně… Takže ano, opravdu tam má být měkké i. Vám vzory něco říkají? Asi ne, jinak byste neřekla tohle -_-

  • AmaDea napsal:

   Nemá se o těhotnou maminku starat manžílek? (Mimochodem: je těhotná žena už maminkou?) A na co potřebuje karavan? Ten na porození není nutný, ne???

 5. Dan napsal:

  Pořád nedokážu pochopit proč upřednostnit Zvonky před bankou? Úroky jsou podobné a v bance máte v případě problému se splácením možnost se vždycky nějak domluvit. Tyhle a podobné lichvy NIKDY!

  • moje jméno napsal:

   Jaký lichvy? Co to plácáte za nesmysly Dane? Přečetl jste si to vůbec? A ve které bance Vám půjčí od 3,99%? Bože to jsou plky..

   • jita napsal:

    jo ale až při 500tis. na 84 mes.je 3,99

    • Filomen napsal:

     To pěkně plácáte.. máme 75.000,- s 3.99% na 24 měsíců… -.- předtím jsme měli 220.000,- na 60 měsíců za 5.99%… ani jedno nám banka rozhodně nenabídla

     • Pepa napsal:

      Zonky si automatycky odečte 2%.
      To znamená že Vám příjde částka -2%.
      Tudíž výsledný minimální úrok je 5,99%.
      Mrkněte na to lidi.
      Nic není , tak jak to vypadá.
      Hodně štěstí

    • František III. napsal:

     Mýlíte se rating 3,99% Vám dají, pokud předložíte velmi dobrou bonitu, nezáleží na délce splácení. Sám jsem zainvestoval půjčku 3,99% na 21 měsíců cca 100 tis.

  • betka napsal:

   to bych tedy o bance netvrdila,že se s problémy dá domluvit. Zonky sice neznám,ale ani jedna banka mi nevyšla vstříc. Jediný Provident byl v pohodě

  • Jarek napsal:

   Smutný, řekl bych, že o tom nic nevíte, mám půjčku od zvonky s 4,99% a úplná spokojenost! Zkuste mi pomoc, ve které bance mi to dnes do 5 dnů poskytnou. A pokud někdo nemá na splátky, tak si nemůže půjčit… tak to je, i když zde bude nadávat.

 6. Luonek napsal:

  Slušný článek.
  Risk management u Zonky funguje slušně, ze všech zájemců cca 1/4 (25%) se propracuje k půjčce, dostanou rating. Ostatní jsou odmítnuti z důvodu, že nesplní podmínky na bonitu, obdobně jako u bank.
  Lidi co tu brečí, že musí dát k dispozici osobní doklad jsou úplně mimo, banky to dělají podobně pro lustraci klientů v rejstřících. Zda si někdo myslí, že dostane půjčeno na dobře vyšpulený kukadla je s největší pravděpodobnosti dost naivní.
  U Zonky je přebytek investorů nad zájemci o půjčky, většina investorů chce investovat do vyšších úrokových sazeb, Zonky od 1.9. zvedají poplatky pro investory progresivně (čím vyšší úroková sazba, tím vyšší poplatek z půjčky pro investora), na jednu stranu změna oproti původnímu konceptu 1% za jakoukoli půjčky, na druhou stranu asi nutnost, neboť hodně investorů používá k investování automaty a bezhlavě valí peníze do půjček s vyšším úročením.
  Normální investor, který si chce přečíst příběh a rozhodnout se o investici momentálně nemá v podstatě šanci stihnout zainvestovat do půjčky s ratingem A až D.
  Z pohledu investora/ů je to v současné době závod, kdo je schopen dřív zainvestovat, půjčky s ratingem A až D jsou zainvestovány většinou do 1 minuty (za několik vteřin), to člověk u PC technicky nestihne. Ač jsem zastáncem zodpovědného investování, tak nyní jsou Zonky závod “kdo dříve” a příběh investora ustupuje do pozadí, investoři jej nečtou/nestíhají číst.
  Kdo projde risk managementem má velkou šanci, téměř 100%, že získá půjčku.
  V případě, že Vám některé banky poskytnou lepší podmínky úvěru, vemte si jej tam, kde to máte výhodnější, podělte se s námi/lidmi třeba zde, ne vždy je pro každého volba tam nebo tam stejně výhodná.

  • Kondy napsal:

   Do minuty? Mě to tam visí už 20 hodin a ze 400.000 mám ztím 200,- kč 😀

   • Alča napsal:

    Ach Kondy. Nedobírej si druhé,jak píšou.Sám máš chybu ve slově “zatím”. :)))

    • Mirek napsal:

     Nejenom v tomto slově, že… “Mně to visí” (teda Kondymu, mně ne, mně to stojí), to je základka, i když, to uznávám, je to těžší učivo.

  • antigona napsal:

   Hm, já mám úvěr 150 tisíc u své banky (Airbank) za 4,9 %. Zonky mi v ničem nepřijde lepší. Jestli Zonky lustruje riziko stejně jako banky, tak ten rozdíl v úroku u těch, kteří úvěr dostanou, nebude u banky nebo Zonkyho nijak velký.

   • Jarek napsal:

    Ono porovnání úroku, kde je to lepší, je velmi obtížné… možná jste to zkoušel na Zonky a dostal jste vyšší úrok a pak je Airbank pro Vás lepší, ale možná jste to nezkoušel a jste velmi bonitni klient a dostal by jste na zonky třeba 3,99%. Zvláště, kdyby jste jim předložil nabídku z Airbank… 🙂

 7. Mrazík napsal:

  poslední solidní pujčka byla novomanželská a pujčka roh před 1989, to co tady prezentujou naše finanční ústavy a “lidi” je lichva povolená bandou, která vládne. Jestli chcete půjčku na úrovni, pujčte si v zahraničí a překvapí vás jaké úroky mají třeba jen naši sousedé v německu.
  nejsem žádnej bolševik, jen říkam, že člověka v nouzi vždycky kopnou do ještě horšího rohu. čtětě smlouvy , hezkej den.

  • Anonym napsal:

   Máte pravdu…souhlasím.

  • Pavel napsal:

   presne toto tvrdím roky vtedy to bolo o rodine a ľuďoch dnes je to len využívaní tých slabších vo svoj prospech ,,,, a finančne ústavy zonky nevynímajúc su toho obrazom

 8. Karel napsal:

  Zdravím, všechny tyto půjčky zonky, japonská půjčka, kamali od Home creditu jsou i nadále blaf na lidi!! Jako to bývalo od jakživa, vysoké úroky, dlouhá doba splatnosti, aby z lidí vytahali co nejvíce peněz!! Co slibují není pravda,ale bohužel jsou lidi hloupí, berou si to a těžce přeplatí.

  • zezulková napsal:

   Já si myslím,že každý člověk si může určit jak dlouho bude splácet,to spíše mají banky.

 9. LK napsal:

  radsi budu verit zonky nez nejakemu finxu

 10. Láďa napsal:

  Pozor na Zonky,
  podle mého, nefér a neseriózní jednání, nejdříve z vás on-line vytáhnou veškeré informace ( tři výpisy z účtu ), osobní data ( občanku z obou stran, druhý doklad,atd.) a teprve poté, vám po telefonu zdělí, že na půjčku nemáte nárok, protože nemáte např. telefon, nebo krátkou pracovní smlouvu atd. Já osobně si myslím, že by bylo solidní pokud by nejprve Zonky zjišťovali právě tyto informace na základě kterých by zdělili, jestli je půjčku vůbec možné poskytnout a teprve poté se domlouvat o jak vysokou půjčku se jedná a od lidí požadovali tak intimní informace jako jsou výpisy z účtu, rodná čísla atd. Takhle to vypadá, jako když pro nějakou firmu jen shání data od lidí na mířený prodej, či reklamu!

  • Richard napsal:

   Tak jsem zpětně přečetl komunikaci a jsem Vážně rozhodnut ZONKY neoslovit. Osobně děkuji za Vaše názory. Reklamu mají opravdu optimistickou. Všichni šťastní a správně rozhodnuti. Souhlasím s názorem – hledat – porovnávat – a hlavně číst a nepodepisovat, či odsouhlasit, když něčemu nerozumím. Přeji Všem šťastné pořízení.

  • Anonym napsal:

   zajímavé informace, zdá se,opravdu, jen sbírat osobní údaje, dobrá myšlenka

  • fujiminava napsal:

   Dobrý den,
   teď se posaďte dejte si kávu, uklidněte se a zkuste se na to podívat z hlediska investora, který přeci půjde raději do bezpečné investice a k tomu jsou potřeba informace.
   Nikomu neberu, že shromaždují data(to dnes dělá každá společnost). Je-li to výhodné nebo zjistíte určitě z obchodních podmínek, které jste ani nečet… nebo se mýlím?
   Z hlediska půjčky si sakra rozmyslím jestli je to výhodné…

   • Milan Čížek napsal:

    Z pohledu investora se Zonky od 1.9. končím. Extrémní zvednutí poplatků přelitých na investora byl posledním hřebíčkem.

  • Stanislav Červinka napsal:

   Mám podobnou zkušenost.Půjčku bych sice získal,ale s lichvářským úrokem10,5procenta.

  • zezulková napsal:

   Vy si všeci myslíte,že Vám každý půjčí aníž by Vás měli prolustrované?Nemůžou přece půjčovat lidem,kteří dříve měli půjčky a nespláceli je a jsou zapsaní v registru.Byli by sami proti sobě,né?

  • I. napsal:

   Určitě se nezastávám finančních institucí jako je Zonky, která spadá pod stejnou firmu jako například Home Credit. Ale Vaše stížnosti na nutnost dokládat kopii dokladů, výpisy z účtu případně pracovní smlouvu. Představte si někdo bude znát Vaše rodné číslo a adresu kde bydlíte. Kolikrat jste ho už někde nahlašoval? Kopii dokladů slouží k identifikaci. Když Vás zastaví policie tak jim taky nebude stačit když jim údaje nadiktujete. Vždyť jde o Vaší ochranu. A ano, výpisy z účtu a vyplatnice maji taky svůj smysl. Taky bych mohla nahlásit, že beru 50tis měsíčně a výdaje mám 10tis. Ale pokud je realita taková, že beru 20tis a výdaje budou 15tis tak to mi hold těžko schválí nějakou půjčku. I banky jsou vázané životním minimem, který musí žadateli zůstat. Víte vůbec, že je právně napadnutelné, když banka špatně posoudí Vaší bonitu a Vy se dostanete kvuli půjčce do problémů. Není to tak dlouho co jedna klietka banky takovýto soudní spor vyhrála. Je pochopitelné, že když po bance chcete peníze, že má banka právo si vyžádat výplatnice nebo výpisy a kopii dokladu, aby se vyhla rizikům jako je to, že si někdo cizí vezme půjčku na někoho kdo by se pak asi hodně divil nebo že bude banka riskovat další prohrané soudní spory. Věc druhá,my jsme ti co po bance něco chceme. Jen čistě logika věci, já nemám 200tis, banka je má, a ja po ní chci, aby mi je půjčila, tak pro to snad taky musím neco udělat. Nikdo Vám nepůjčí na dobré slovo a pozdrav. To, že chtějí všechny ty doklady je nejen kvůli ochraně banky, ale i ochraně naší. Pokud se nám to nelibi, nikdo nás nenutí si peníze půjčovat. Našetřeme si sami ze svého a pak nebudeme muset řešit, že někdo, kdo nám má půjčit peníze, chce vidět doklady totožnosti a výpisy z účtu. Já jsem za to ráda, mám totiž jistotou, že si nějaký podvodník na mě nebude brát půjčku, protože pouze já jsem schopná dát kupy vše co banka požaduje.

  • Jarek napsal:

   To co jste popsal zákony (hlavně 101sb.) nedovolují s zinky je Dobre auditované společnost, která již dnes splňuje pravidla GDPR , která budou platí od 5/2018. Myslím, ze je to jen Váš špatný pocit a zlost po odmítnutí, jako rizikového klienta.

 11. Dan Lukes napsal:

  No, jak se chovaji k veritelum netusim, ale chovani k investorum je dost prezirave. Asi dusledek toho, ze jich maji dost. Chtel jsem to ze zvedavosti vyzkouset, zaregistroval se jako investor, pockal si tri mesice na zvaci dopis – a nastal zadrhel. Zrejme nejaka chybka v systemy zpusobovala, ze jsme zaslanym kodem nebyl schopen dokoncit registraci a nastavit heslo.
  Napsal jsem jim jednu zadost o pomoc, po ctrnacti dnech bez jakekoliv odpovedi jsme se pripomel, ale dalsich ctrnact dnu pryc a stale ani carka odpovedi. Ano, behem toho mesice zavadu odstranili.
  Ted uz heslo nastavit mohu a registraci by dokoncit slo. Jenze ja uz tak nejak nechci. Pujcky jsou samozrejme o riziku – ale od veritelu, ne od Zonky. Ti musi byt duveryhodny prostrednik.

  Kdyz mi pres dve urgence nejsou schopni napsat jakoukoliv odpoved na prosty dotaz, jak mam verit, ze se mnou budou mluvit v pripade, ze by doslo k jakymkoliv problemum okolo penez, ktery by bylo treba nejak resit ?

  Nadseni “zkusit to s nimi” me preslo driv, nez doslo k prvnimu pokusu.

  Ale investoru je, zda se dost, takze chapu, ze o ne Zonky nijak zvlast dbat nemusi a nez resit nejake zadrhele s vadou registracniho systemu, je snazsi sahnout po peti dalsich, kteri zadny problem nemaji. To je v poradku.

  Ale mohli mi to rict rovnou, jako mezi normalnimi slusnymi lidmi, a nedelat mrtvyho brouka.

 12. Susanne73 napsal:

  Dobrý den, připojím se se svojí s zkušeností z P2P.Po ztrátě zaměstnání a dlouhé době insolvenční podvodné správě mého zaměstnavatele. Jsem se dostala do složité situace.
  Dostala jsem se tak k P2P Bankerot.Bohužel mají 14% provizi. Vše však s uveřejněním trvalo asi 3 týdny. Nakonec se našel investor .Sám mi pak napsal email, ve které mi sdělil, že jsem poslední, které půjčuje a po každé splátce mi posílá bonifikaci 500,-Kč.
  Se Zonky nemám zkušenost, ale vždy čtete smlouvy než podepíšete.
  P2P jsou jako projekt zajímavý, ale vždy se jedná o lidi,kteří to řídí a mi Češi jsme dost záludný. Přeji hodně štěstí všem.Já ho našla ve svém investorovy.
  Zkuste spíše Benefi je na trhu dlouho a byl prvním projektem.

  • Banan napsal:

   Z pohledu investora: Benefi je nejak mrtve, po zmene zakonu uz zadne pujcky nezverejnuje.
   Zonky zase zvysilo poplatky pro investory, bodat by ne, kdyz investoru je prebytek a vetsina z nich si neumi zpocitat, ze investice po zapocteni poplatku, dani a inflace je naprosto nezajimava.

 13. Anonym napsal:

  Pro mě Zonky nejhorší volba!! Chtěla jsem u nich refinancovat úvěr a oni mi dali úrok asi 16%, ptala jsem se proč tak vysoký a odpověděli, protože můj předchozí úvěr měl úrok 22%, což ale nebyla pravda a také jsem jim to dolozila. Řekli, ze asi chyba v registrech a úrok mi dali 10,99%. Teď jsem šla do Sperbank, kde mi dali úrok 5%, strašně vstřícní a ve všem dobře poradili. Když jsem Zonky požádala, ať mi vysvětli ten strašný rozdíl v úroku, řekli mi, ze jsou rádi, ze jsem dostala lepší nabídku a mám jít jinam. Zonky nebrat!

 14. Honza napsal:

  No moje skušenost se zonky je tato.

  Potřeboval jsem urychleně půjčit 100.000,- na nejmenší úrok. Nejdříve jsem se dohodl s bankou, kdy mi poskytli úrok 5,9 založení bez poplatku, mimořadné splátky, předčasné splacení za 0 Kč. Tak pak jsem tedy zkusil zonky. Vypočítali mi úrok 4,99 a to ještě s tím, že musím doložit potvrzení z práce (zbytek jsem jim naskenoval). Když jsem si to propočítal s bankou tak má úspora se zonky oproti bance byla za celou dobu splácení 5 let 400,- Kč a ještě nebyla jistota že se investoři na půjčku složí. Když jsem se jich ptal proč nedostanu úrok 3,99, tak mi bylo sděleno, že kvůli tomu že účet mám společný s manželkou (na její jméno) když jsem oponoval, že přece nebudeme mít účty dva abychom platili dvoje poplatky, tak na úrok který jsem chtěl nekývli a tak jsem to vzdal a vzal půjčku v bance a ještě ten den jsem měl peníze na účtě. (Podotýkám, že jsem 23 let státní zaměstnanec s příjmem cca 27.000,- a další příjem mám z pronájmu ve výši cca 20.000,- Kč a z toho splácím dvě hypotéky v celkové výši cca 11.500,- Kč a toto vše ve výpisech viděli + příjem od manželky a nemáme žádné vyživovací povinosti na děti a nikdy jsme se se splátkou neopozdili a nejlepší úrok stejně nepřišel).

 15. Anonym napsal:

  Podvody to jsou a klamani ja jsem si unich chtela pujčit abych zaplatila pujčku na auto a poslali me do prdele ze jsem na mateřske a namam prijem co chtel aby mi to povolili.

 16. Lenka napsal:

  Chtěla by jsem se zeptat, zda si mohu pujčit i jako právnická osoba?

 17. CraftMania.cz napsal:

  Jaké to je, kdyby mi někdo splácel 200,-
  4roky? 😂

  • Anonym napsal:

   pokud takovýchto investic budeš mít např 500 s průměrným úrokem 7% tak to nebude vůbec špatné, ale pamatuj, že je dobré stále reinvestovat.

 18. Helena Suchá napsal:

  Jsou to podvodníci, sama jsem si tím prošla.chteji po vás jen samé soukromé doklady. Nemám k nim důvěru, a dobře jsem udělala. V mé bance jsem dostala úrok 2.49 %. Jen ztráta času, opravdu.

  • Petr Olej napsal:

   Můžu se zeptat u jaké banky a kolik jste si půjčila? A jaké máte nakonec RPSN? A po vás nehchtěla banka ani doklad totožnosti? Jestli je to “vaše” banka u které máte účet, tak jste se jí prokazovala už při jeho založení, ne? Po mě na Zonky chtěli dva doklady totožnosti a výpis z účtu, tedy nic nepochopitelného.

   • martin napsal:

    dobrý den Ondřeji- paní nad vámi si nebrala půjčku, ale hypotéku nebo překlenovací úvěr a to je rozdíl. Mějte se.

  • martin napsal:

   určitě jste nedostala úrok 2,49 na půjčku, ale na hypotéku nebo překlenovací úvěr a to je rozdíl. To pak umím i 1,89

 19. Veronika napsal:

  Chtela jsem se zeptat jak dlouho se ceka na schvaleni pujcky . Ze zdravotnich duvodu nemuzu mit dite normalni cestou tak zvazujem na pujceni byly by to penize na nase stesti ne na blbost

 20. Libor napsal:

  Dobrý den,
  prosím o info nějakého investora, který s tímto projektem má zkušenosti již delší dobu a jak je s tím celkově spokojen. Děkuji za veškeré odpovědi.

  • Dee napsal:

   Vesměs kladné, jen někdy ne uplně vše komunikují, ale pokud se člověk ptá, dostane odpověď snad na vše.

 21. ZDE napsal:

  Stojí za tím Homecredit, kdo čeká férové a vstřícné jednání, zaslouží si být oškubán.

 22. Lukáš napsal:

  Přečetl jsem si dost o tom,ale nikde jsem nezjistil jak investor dostava peníze zpet. mesicne? takze se cela měsíční splatka rozdeli treba mezi 150 lidi? a zonky si z toho vezme 1/12 z 1% proinvestovane castky od kazdeho.
  nebo rocne?
  a pokud investuji 1000 kc na uver se splatností 7 let, dostanu celou investovanou castku za 7 let s malym ziskem?
  Jediny pro koho je to vyhodny je pro ty co jsou za zonky schovany v čele s PPF,protoze oni si sve poplatky vezmou a jen investori jdou do rizika, ze klient prestane splacet.

  • Petr napsal:

   Standardně na P2P aukcích dostává investor zpět své peníze průběžně, tedy jak přichází splátky, takže je může třeba ihned opět reinvestovat.

   Jinak Zonky má ještě celkem nízké poplatky pro investory. Jediná P2P aukce, o které v ČR vím, že má ještě nižší poplatky (snad nejnižší vůbec), je Banking Online.

  • Petr napsal:

   Standardně dostává investor na P2P aukcích peníze zpět průběžně, jak chodí splátky, takže je může hned reinvestovat a zvyšovat tak svůj zisk.

   Co se týče Zonky, tak mají ty poplatky ještě celkem nízké. Jediná P2P aukce v ČR o které vím, že si účtuje poplatky pro dlužníky i pro investory ještě nižší (snad nejnižší v ČR vůbec), je Banking Online.

 23. Klára napsal:

  Chci se zeptat zda by jste doporučovali půjčku ve výši cca 100 000 kč na zonky, nebo klasicky v bance. Popřípadě jaká banka je nejlepší. Děkuji za názor

  • MOJE JMÉNO napsal:

   No zcela určitě je rozhodně lepší vzít si úvěr v jakékoliv bance. Jednak tím tu banku podpoříte a hlavně budete mít dobrý pocit z toho, že jste schopná splácet i při vysokém úroku… Ale teď vážně : Naprosto nechápu Váš dotaz, omlouvám se, trochu dost hloupý. Když se takto ptáte, musíte hovořit v číslech. Pokud Vám banka dá úrok lepší než Zonky a půjčka Vás tímto vyjde i včetně poplatků levněji, tak není co řešit. Osobně si myslím, že to však na Zonky vždy pořídíte levněji a hlavně – jako žadatel naprosto nic neriskujete! Na rozdíl od těch, co se Vám na to složí. Takže myslím, že odpověď na svůj dotaz v mém komentáři najdete.

  • Petr napsal:

   Jak píše MOJE JMÉNO, záleží, kde Vám dají lepší podmínky. Osobně bych zkusil dát žádost na hlavní P2P aukce – tedy Zonky, Benefi a Banking Online a porovnal bych to s nabídkou banky.

   Výhoda P2P aukcí je, že jsou obvykle přeci jen pružnější.

  • martin napsal:

   Pokud Vám zoonky dá 3,99 tak jděte tam, ale pokud vám to nedají, tak jděte, kde je nejnižší úrok a rpsn. Momentálně 5,9 ge moneta, ale jen na dlouhodobější úvěry, jinak mají úrok vyšší. dejte si porovnání půjček a je to.

 24. ROMANA napsal:

  psala jsem naši zkušenost a bohužel cenzura zapracovala,nebo je schvalování složitější záležitost.

  • Romana napsal:

   Omlouvám se.Prvotní rozčarování a zklamání.Vše se zobrazilo.Opravdu jsme hloupí a vzali si tuto pujčku.

 25. Romana Gažiová napsal:

  mužete mi prosim vysvětlit,když jsme žadali o 30000 jsme pujčku bez problému dostali,ale misto toho přišlo 26000a v závěru zaplatíme 42000.To je opravdu zvláštní.UVÁDĚLI JSME ŽE PUJČKU KONKÉTNĚ CHCEME NA AUTOMOBIL 30000 .To to není solidní jednáni.Co ti lidé co se složili….

  • Nikola napsal:

   To same je u benefi 30000 jsem mela do týdne … ale na účet 24 tis 6 tis byla provize … potez panbuh a preplatim dalších 30 navrch njn …

  • MOJE JMÉNO napsal:

   Omlouvám se za nedůvěru, ale tomu se mi nechce věřit. Poplatek Zonky činí 2% z půjčené částky, tzn. ve Vašem případě se jedná o částku 600,- Kč. Na účet Vám tedy mělo přistát 29.400,- Kč. Pokud nikoliv, nechápu, proč jste to nereklamovali. Na druhou stranu nechápu, proč se divíte těm 42.000,- Kč? To mi zase tak nenormální nepřijde. Zvolili jste život na dluh a ten není zadarmo. Pokud máte vyšší úrok a dlouhou dobu splácení, je to normální přeplatek. Rozhodně bych si příště být Vámi lépe studoval smlouvy.

   • MOJE JMÉNO napsal:

    Nedalo mi to, takže ještě jednou.

    “RPSN je údaj, který je ze zákona součástí každé nabídky půjčky. Jde o procento z dlužné částky, kterou zaplatíte za 1 rok půjčky. Do RPSN se započítává nejen úrok, ale i další poplatky a výdaje spojené s půjčkou. RPSN vám dobře ukáže výhodnost či nevýhodnost půjčky. Srovnávejte tedy nabídky spíše podle RPSN než podle nabízeného úroku. RPSN na Zonkym zahrnuje úrok a jeden jediný poplatek za využití služby (2 % z půjčené částky). Nikdy nic dalšího.”

    Takže jestli tomu dobře rozumím, tak ty 2% jsou z půjčené částky za každý rok půjčky. Takže pokud máte úvěr na 7 let při vyšším úroku (cca nad 10%), tak to začíná dávat smysl. I tak se mi ale jeví ty 4.000,- Kč celkem docela dost. Chce to prostě takto důležitou smlouvu číst detailně a pokud není něco jasné, vyjasnit si to a ne se poté divit a stěžovat si fóru.

  • Anonym napsal:

   Co jste čekali jde žijete.

 26. Anonym napsal:

  Jsou to podvodníci!!!!!

 27. Jirka napsal:

  Já bych se vyprdnul na Zonky, tak se vám jen tak mezi investory protlačit nepodaří, to už je lepší Benefi, nebo se teď začíná zase rozbíhat po dlouhé době Finx

  • Jan Petránek napsal:

   A co je ten FINX zač ?

  • radek napsal:

   Tak zas to tak strašný není, když se to rozeběhlo, tak jsem se tam nahlásil, byl jsem zařazený jako čekatel asi s pořadovým číslem 1500, prostě jsem to pak nechal spát a sca po půl roce se mi sami ozvali, a že už jsem na pořadí. Tak jsem se tam dostal, a teď už jsem sám investor, dokonce jsem si tam už i půjčil. RPSN opravdu v žádné bance lepší neseženete.

  • Majda napsal:

   Ja cekala na zarazeni mezi investory 4 mesice. Zatim se mi Zonky moc libi ale investuju opatrne. Ceka se pro to aby neylo neunerne investoru a pujcek.

  • Honza napsal:

   Na Finx se mrknu, díky za tip. Je fakt, že najít dobré půjčky pro investice je těžké a to i na tom Zonky, když už je tam člověk investor.

   Osobně to mám tak, že pro konzervativnější a bezpečnější investice banking-online, pak investice na zonky samozřejmě a pokud chci rizikovější věci s vyšším úrokem, tak benefi. Uvidím, jak na tom bude ten Finx.

 28. Jirka napsal:

  Já bych se vyprdnul na Zonky, tak se vám jen tak mezi investory protlačit nepodaří, to už je lepší Benefi, nebo se teď začíná zase rozbíhat po dlouhé době Finx

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 pujcko-ninjapujcka

336x280