Není Abivia podvod?


Dnešní doba je spojena se zadlužením českých občanů a domácností. S touto skutečností jde ruku v ruce narůstající počet oddlužení. Nabídek každým dnem přibývá a v tomto článku se dočtete o jedné ze společností tuto službu nabízející, jedná se o společnost Abivia.

Firma Abivia byla založena v roce 2006 panem JUDr. Davidem Vozákem jako finančně-poradenská společnost. Od roku 2009 se specializuje na oddlužení. V současné době má na svém kontě více než 7 500 oddlužených klientů, jejichž závazky byly vyšší než 5 miliard korun. Jejím posláním je pomáhat lidem, kteří se ocitnou v dluhové pasti. Firma Abivia nabízí své služby také obcím v projektu Poradna pro obce, kde její odborníci bezplatné pomáhají zájemcům o oddlužení.

Důležité je vysvětlit pojem oddlužení. Oddlužení je institut, jež se řídí insolvenčním zákonem. Proces oddlužení není jednoduchý a účastní se ho řada subjektů. Pro obyčejného smrtelníka není podání návrhu na oddlužení vůbec snadná věc a v naprosté většině případů to na vlastní pěst není možné správně zrealizovat. Na trhu své služby týkající se oddlužení nabízí celá řada firem, ovšem jejich nabídka je relativně riziková, jelikož ne všechny firmy poskytují odborné finanční poradenství. Navíc je mnoho těchto služeb zpoplatněno. Největší riziko, které s oddlužením souvisí, je poskytnutí osobních údajů neseriózním společnostem, která se ve své podstatě stává dalším věřitelem dlužníka. V případě, že návrh na oddlužení je neúspěšný, poplatek za podání tohoto návrhu přesto společnost inkasuje. Tu vzniká problém, že dlužník žádající o oddlužení, nemá tento poplatek z čeho zaplatit. Je proto nutné prostudovat smluvní podmínky a o praktikách společnosti vědět dopředu (zaměřit se na garanci kvality poskytovaných služeb). Vlastní informovaností tak lze předejít situaci, kdy oddlužovací společnosti využívají klientovi zranitelnosti a složité situace. S tímto je spojená také vhodnost zjistit si reference a vyloučit podvod ze strany společnosti.

David Vozák

Se společností Abivia je často spojováno slovo podvod. Toto tvrzení lze velice jednoduše vyvrátit, protože tato společnost si sice také účtuje poplatky jako téměř každá firma působící v tomto oboru zabývající se oddlužením, ovšem jedná se o seriózní společnost, která na trhu působí již řadu let. Kontaktní informace jsou velice jednoduše dohledatelné, navíc klienti mohou zavolat na infolinku nebo zavítat na pobočku. Jednatel společnosti je mediálně známou osobností. Pracovníci tak nebudou žadatelům nabízet oddlužení v případě, že nebudou splňovat podmínky na jeho provedení.

Obrovskou výhodou je profesionalita a dlouholetá zkušenost, která je spojena s průměrnou 94% úspěšností podaných žádostí o oddlužení. Každý insolvenční návrh je obvykle do dvou dnů důkladně zpracován advokátem. Jak již bylo řečeno, služby společnosti Abivia jsou zpoplatněny, ale je zde garance vrácení peněz. Abivia peníze vrátí, pokud její vinou u soudu klient neuspěje. Mimo tuto garanci společnost nabízí také bezplatné komplexní finanční poradenství. První konzultace je poskytována zdarma a je možno si ji sjednat telefonicky, na internetu nebo navštívit kteroukoliv ze sítě poboček. Abivia působí po celé České republice a má celkem 26 poboček. Firma začínala v Moravskoslezském kraji, kde v roce 2013 získala titul Firma roku.

Zdroj: www.finstart.cz


Není Abivia podvod?
3.36 (67.14%) 14

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

20 zkušeností s Není Abivia podvod?

 1. Anonym napsal:

  Za mě rozhodně né 17 000,- za zpracování,když to každy právník dokáže za 5000,- ??Ano jednání super nez shrably peníze!!!!Rodný list syna v prdeli a paní nezveda telefon za me ani náhodou podvodníci,kteří si akorad vydělávají na neštěstí druhých!!!!!

 2. Pavel napsal:

  Jsem nadmíru spokojen, perfektně připravili vše pro insolvenční soud. A během insolvence mě pravidelně informovali. Po dvou létech mám v ruce pravomocné rozhodnutí, že jsem oddlužený.

 3. Jan napsal:

  Zaplatil jsem 20 000 za služby. které bych získal za 7000. Určitě nebrat.

 4. Míra napsal:

  Dobrý den,mám velice dobré zkušenosti s touto firmou, sice jsou trošku dražší ale stojí to za to akorát jsem předal všechny papíry v igelitové tašce složil hotovost a o nic jsem se už nestaral.Vřele doporučuji

 5. Monika napsal:

  Má zkušenost je velmi negativní, nemohu hodnotit celou společnost pouze přístup pracovníka jménem Ivo Adam. Arogantní neprofesionální osoba, rozhodla jsem se vyřešit jinak. I po telefonátu z 25.01.2017, kdy jsem sdělila, že si již nepřeji být kontaktována, jsem i nadále obtěžována s výzvami ke schůzce a nucena blokovat telefonní číslo. Jsem velmi ráda, že jsem se pro tuto společnost nerozhodla. Nedoporučuji tohoto pracovníka.

  • Ivo napsal:

   Monika na mě píše na všech možných portálech, přitom ji ani neznám.
   Moji klienti vědí, že rád pomohu a paní tady pomlouvá. Je mi ji líto.

 6. Anonym napsal:

  Má zkušenost je velmi negativní, nemohu hodnotit celou společnost pouze přístup pracovníka jménem Ivo Adam. Arogantní neprofesionální osoba, rozhodla jsem se vyřešit jinak. I po telefonátu z 25.01.2017, kdy jsem sdělila, že si již nepřeji být kontaktována, jsem i nadále obtěžována s výzvami ke schůzce a nucena blokovat telefonní číslo. Nedoporučuji tohoto pracovníka.

 7. Zuzana napsal:

  Dobry den, rozhodla jsem se pro odluzeni s firmou Abivii i pres ne moc pekne recenze.Mohu doporucit p.Adama v Brne s pani Kapicakovou oba jsou velice prijemni,rychle jednaji,vse vysvetli,ochotni a co slibi dodrzi.Celkove odluzneni me prislo na necelych 12 000 kc.Zadne zklamani ,naopak mile prekvapeni.Velice doporucuji.Velka spokojenost.Dekuji Z.R.

 8. Lentilka napsal:

  S firmou Abivie jsem velice nespokojená, konkrétně s panem Petrem Veselým. Místo pomoci z oddlužením, nahnal mého přítele do úvěru a tvrdil, že oddlužení pro mě není výhodné. Okradl nás o 5000,- o kterých tvrdil, že jsou jako záloha bance. My mu je důvěřivě dali, s tím že fakturu přiveze při podpisu smlouvy. Fakturu nepřivezl a peníze si nechal, ještě byl tak drzý, že si řekl o 5000,- na uhrazení nákladů. Banka samozřejmě zálohu dopředu nechce. Docela by mě zajímalo, kolik si pan Veselý vydělá měsíčně na cizím neštěstí.

 9. Anonym napsal:

  S firmou Abivie jsem velice nespokojená, konkrétně s panem Petrem Veselým. Místo pomoci z oddlužením, nahnal mého přítele do úvěru a tvrdil, že oddlužení pro mě není výhodné. Okradl nás o 5000,- o kterých tvrdil, že jsou jako záloha bance. My mu je důvěřivě dali, s tím že fakturu přiveze při podpisu smlouvy. Fakturu nepřivezl a peníze si nechal, ještě byl tak drzý, že si řekl o 5000,- na uhrazení nákladů. Banka samozřejmě zálohu dopředu nechce. Docela by mě zajímalo, kolik si pan Veselý vydělá měsíčně na cizím neštěstí.

 10. Zaneta napsal:

  Abivia i pomaha kdyz clovek jde do insolvence respektive uz v ni jsou ale nechteji prijit o dum ktery uz je k prodeji???

 11. pavel napsal:

  tuto společnost Abivia můžu jenom doporučit opravdu dělají to co píší a starají se o klienta příkladně kež by bylo takových společností víc mě oddlužení dělali a napsali to špičkově i když se muselo dodávat soudu různé dodatky nebylo to jejich vinnou to soud chtěl pořád něco dokazovat všechno napsali a dodali k soudu až bylo oddlužení povoleno i přístup ke klientovi je příkladný zvláště v Uherském Hradišti v kanceláři kde je paní Kraváčková ochota a vstřícnost píšu zvlastní skušenosti můžu jen poděkovat Pavel

 12. ivana napsal:

  Firmu abivia muzu doporucit Nam vyrizovala insolvenci p.Heczkova z kancelare ve frydku profesionalni prace rychle vyrizeni prijemne jednani doporučuji vsem kdo uz nevi jak dal

 13. Anonym napsal:

  Firmu abivia muzu doporucit hlavne pak kancelar ve frydku mistku p.Heczkove profesionální pristup prijemne vystupovani rychle vyrizeni civana

 14. antonín napsal:

  Já nevím jak kdo ale já jsem si od nich nechal udělat žádost o odlužení a vypracovali to perfektně nic se nemuselo dokládat na víc udělali to odborně a cena byla proti ostatním v pohodě 7500 a oddlužení povoleno bylo tuto firmu můžu jen doporučit a ještě velmi vynikající přístup konkrétně v jejich pobočce v Uh.Hradišti a její pracovnice Kateřiny Kraváčkové

 15. Anonym napsal:

  Dobrý den, také bych Vás poprosila o kontakt na pána, který Vám pomáhal.
  Stejnou špatnou zkušenost totiž máme s jinou společností a na Abivii se po přečtení Vaší recenze raději neobrátíme.
  Takových podvodníků už mám dost!
  Děkuji a přeji hezký den…

 16. Martin napsal:

  Zdravím!

  Tuhle firmu nedoporučují. Zažádal jsem u nich pomoc s podáním návrhu k soudu . Složil jsem jistinu 7000kč . Veškeré osobní dokumenty jsem dal pí. Mrázkové z Třince okres Frýdek Místek. Bohužel z hodně vážných zdravotních důvodu musela být spolupráce na chvíli přerušena . Mezitím můj případ převzala paní z karviné a jak jsem byl schopen dořešit si u výše zmíněné firmy insolvenci kontaktoval jsem pracovníka firmy pí. Kubalovou ..
  Zjistil jsem , že moje papíry , osobní papíry se ztratily a nikdo o ničem nevěděl.
  Tak jsem si oběhal znovu papíry pro vypracování návrhu k soudu a odnesl paní Kubalove . Paní kubalová po mě pak chtěla ještě nějaké drobnosti doložit ktere byly obratem odeslané a byl domluvený předběžně termín podání návrhu k soudu.
  Jak se blížil termín tak se nic stále nedělo a začal jsem urgovat paní Kubalovou . Ta po mě chtěla nesmyslně papíry , které jsem už odesílal,ale pro pořádek jsem papíry odeslal znovu hned . pak o dva dny později chtěla zas další papíry po mě které jsem také již odesílal . Tak jsem jí odeslal znovu vše s důrazem na blížicí se termín kdy to má byt podáne na soudu .
  Samozřejmě že se nic nedělo , termín prošvihli , mezitím nám zablokovali účty u bank a hrozilo že si za tři dny přijedou exekutoři pro věci.
  Tak jsem volal na pobočku v Karviné , kde jsem si chtěl papíry vyzvednout ale paní mi je odmítala vydat a dělala vše proto , aby mi je ani nedala .Volal jsem na středisko a ti volali paní , že papíry mi musí vydat .
  Tak jsem si pro osobní dokumenty zajel do Karviné a vyzvedl jsem si je . Doma jsem papíry probíral a zjistil jsem, že papíry co po mě furt chtěli a přitom je měli tak tam jsou 2x-3x kopirované. a furt jim něco chybělo . Jak jsem si papíry vyzvedl tak jsem je odeslal k jednomu pánovi a ten to za noc vypracoval a dokonce mu nic ani nechybělo . vzal si jen 4 tisíce a návrh prošel . Na abivii jsem sepsal ještě reklamaci a žádost o vrácení zálohy za nevykonanou práci . bylo mi sděleno , že záloha plně pokryla náklady vypracovaní návrhu ,který byl připraven (nikdy mi nebyl ukazán vypracovaný návrh) společně s poskytnutýma službama:

  Takže když to shrnu takže poskytnuté služby byly :
  Emailová komunikace – komunikace, která je zdarma
  2x telefonická komunikace – paušaly platí firma a náklady jsou směšné
  2x osobní komunikace – bylo nás tam zrovna více co měla paní na vyřízení takže stejně by musela jet tam kde jsem předával osobní složku
  Nevypracování návrhu
  Ztráta osobní složky (velmi citlive osobní udaje )
  Neprofesionální komunikace..

  Takže pokud můžete , u firmy si neobjednávejte nic . co jsem pak zjistil tak ze 7 tiscíc by se stalo 20 tisíc o které by si firma řekla a to i víc . Jejích předražené služby sjednáte i jinde za levnějí a méně nervů

  • jiři napsal:

   Dobrý den,chtěl jsem se na abivii obratit,mohl by jste mi pomoci prosím s tím pánem na ktereho jste se obrátil,děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 pujcko-ninjapujcka

336x280