Fio banka


Fio banka

Fio banka je česká banka, která získala bankovní licenci v květnu roku 2010 a navázala tak na sedmnáctiletou historii Finanční skupiny Fio. Do té doby pracovala jako družstevní záložna a právě zmíněná burzovní společnost Fio. Banka se zaměřuje na drobné a střední investory a primárně jim zprostředkovává obchody s cennými papíry na burzách v České republice, USA, Polsku, Maďarsku, Německu a na Slovensku. Klienti této banky mohou obchodovat s cennými papíry prostřednictvím internetové platformy e-Broker. V kostce lze rozdělit činnost banky na poskytování tradičních bankovních služeb a zprostředkování obchodu s cennými papíry.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Osobní účet – jedná se o účet pro fyzické osoby – založení, vedení i zrušení účtu zdarma –  bezkontaktní karta MasterCard Debit PayPas zdarma – možnost využívat internetovou a mobilní banku zdarma – 10 výběrů z bankomatů Fio banky zdarma a až 5 výběrů z bankomatu kterékoliv banky zdarma při aktivním používání karty – vklad a výběr na pobočce (nad 1000 Kč pro výběr) zdarma

Úvěry: Standartní kontokorentní úvěr –  jedná se o úvěr pro nepodnikatelské (osobní) účely – nutnost mít bezproblémovou historii u banky a minimálně dvou měsíční historii příjmu – výše od 5 000 Kč do 200 000 Kč – RPSN od 13,33 % –  volba mezi Tarifem 1 a Tarifem 2 podle délky čerpání a potřeby (finanční rezerva či klasický úvěr) – potřeba běžného účtu

Výhody Fio banky

 • specialista na obchodování na finančních trzích
 • internetové a mobilní bankovnictví s možností využívat API bankovnictví (vhodné zejména pro podnikatelské e-shopy)
 • běžný účet bez poplatků

Nevýhody banky

 • bez opory zahraniční finanční skupiny
 • malý počet vlastních bankomatů
 • řídká síť poboček
 • krátká působnost na českém bankovním trhu
 • nízký úrok u Spořícího účtu Fio

Produkty banky

 • účty – Osobní účet, Podnikatelský účet, Transparentní účet
 • hypotéka – Fio hypotéka
 • úvěry – Standartní kontokorentní úvěr, Podnikatelský úvěr, Úvěr na obchodování, Úvěr na měnu
 • spořící produkty – Spořící účet Fio konto, Termínované vklady, Cizoměnové vklady
 • pojištění – Pojištění k platebním kartám

Internetové bankovnictví

Fio banka Internetbanking https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-internetbanking.cgi

Jedná se o internetové bankovnictví, které se pyšní maximálním důrazem na funkčnost. Výhodou je možnost přizpůsobovat se položky zobrazované na jednotlivých stranách. Autorizace činností, obzvlástě plateb, probíhá pomocí SMS (sami si můžete zvolit počet znaků SMS kódu a jeho platnost).

Pobočky

Sídlo Fio banky, a.s. je na adrese Millennium Plaza, V Celnici 10 v Praze, kde je také jedna z poboček. Celkem je v ČR 70 poboček a 128 bankomatů. V Brně je hlavní pobočka na adrese Joštova 4. V Ostravě na adrese Hlavní třída 682/110  a v Olomouci na adrese Dolní náměstí 20.

O společnosti

V roce 1993 čtyři studenti a absolventi Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy založili burzovní společnost Fio. Fio v roce 2006 koupilo společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze lze koupit akcie českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory. Ve stejném roce také podala žádost o udělení bankovní licence ČNB. V květnu 2010 Fio získalo požadovanou bankovní licenci a přejmenovalo se na Fio banku a.s.

Reklama

Kontakty


Fio banka
3 (60%) 20

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

15 zkušeností s Fio banka

 1. Ilis napsal:

  Ja jsem u fio byla spokojena do prvniho problemu. Zapomnela jsem penize v bankomatu cizi banky. Uz je to 2 mesice. Pani, ktera mela bankomat na starosti, provedla veskere kroky k rychlemu navraceni penez na muj ucet.A moje banka fio mi napsala, ze z duvodu nekomunikace s treti stranou se protahuje prubeh reklamace na pul roku. Lzou a lzou a nikam se clovek nedovola….penize nemam a nejsem si jista, zda mit budu…..odchazim, rusim ucet

 2. Romča napsal:

  Fio… Nejhorší banka která může být… Samé poplatky za všechno.. V airbank neplatím za nic. Jako za výběr z bankomatu v SR zapltit 98,-?! Se zbláznili. Za dotaz na zůstatek v cizím bankomatu 9,-
  Nikdy nevíte kolik přesně máte (platím denně třeba 11x) fio vám to strhne až za 3 dny takže si to musíte stále počítat jako hlupáci. Horší banku jsem opravdu nikdy neměla a že už jsem jich vyzkoušela víc než dost. Air bank je prostě nejlepší, neplatím tam opravdu za nic a za ty tři roky co jí mám nebyl jediný problém. Škoda, že zaměstnavatel vyžadoval Fio… Předešla bych zbytečným nervům

 3. Martin napsal:

  Nechapu vyse uvedene komentare na FIO banku? Zatim pro 2 firmy s nimi fungujeme 5 let bez problemu. Proti jinym nejmenovanym uspora desitek tisic za rok. Euro platby za 0,7€, vzdy dorazily kam mely, stejne jako jinde po svete. Bankovnictvi super funkcni – otestoval jsem vsechny banky a jediny, kdo mi prijde srovnatelny je air bank a CS. Hodnotit reklamu, nechapu jak souvisi s kvalitou sluzeb? Zablokovani uctu? Asi k tomu mela banka zakonny duvod, teda spis povinnost (dodal bych duvod, proc se tomu tak stalo). Ztracena platba do ciny, resil bych nejdriv, jake detailni udaje byly u platby uvedeny. Pokladni hodiny? Kdo v dnesni dobe potrebuje chodit vkladat hotovost do banky? Pokud ano, da se to resit i jinak, nevim, zda maji vkladovy bankomat, mozna sberny trezor, nebo transport skrze jinou banku …

  jelikoz veskere jejich sluzby stoji 0 Kc a vydelavaji pouze na moznosti disponovat s penezi, nechapu, proc nekdo nadava a pise nekompletni a zcestne komentare :-)))

 4. Hanuš napsal:

  Fio je možná schopna fungovat jako družstevní záložna, ale nikoliv jako banka na kterou si hrají. Je zde naprosto neprofesionální(nebankovní) přístup ke klientovi.

  Odeslal jsem z firemního účtu 40tis. dodavateli do Číny. Fio banka je poslala neznámo kam. Nikoliv na účet našeho dodavatele. Nejsou schopni zjistit kam peníze poslali, nejsou schopni vyřídit reklamaci, nechtějí vrátit peníze které ztratili, kašlou na svoji pověst, kašlou na klienta.
  Zvládají pouze jednoduché tuzemnské operace. Jakmile je s něčím problém, nastává čekání, nekompetence, peklo.
  Nepomohly telefonáty, emaily, návštěva pobočky, písemná reklamace na pobočce. Nic. Nic se neděje a měsíce plynou…
  Ruce pryč od nich. Vyberte si jinou profesionální banku, kde jim na klientovi záleží a váš problém řeší.

  • Vladimír napsal:

   To je z toho,když si nějaká socka otevře podnikatelský účet u u “družstevní záložny” a ne u kamenné banky, která si nechá za své služby zaplatit. Já jsem s Fio bankou spokojený, perfektně mi slouží jako elektronická peněženka. A pojištění karty za 10 Kč měsíčně proti krádeži a neoprávněným bezkontaktním platbám je bezkonkurenční.

   • Miroslav napsal:

    Naprostý nesmysl, karta zneužita, banka nic nevrátí. To slavné pojištění, ať 10 nebo 30 Kč je k ničemu. Poskytuje je ČP Zdraví a ani pojišťovna nic nevrátila. Od FIO rychle pryč.

 5. HANA napsal:

  NECHÁPU TYHLE KOMENTÁŘE, JÁ MÁM S FIO BANKOU JEN DOBRÉ ZKUŠENOSTI

 6. Ebre napsal:

  Fio banka pro podnikatele? Otevřeno u pokladny od 8,30, fronta lidí na vklad, přes poledne hodinu! zavřená a odpoledne už v 16,30 končí, přestože banka jako taková má krom pátku otevřeno do 18,00. To je opravdu služba pro podnikatele jako fík! Navíc jsme chtěli zřídit platební terminál, skoro 6 týdnů jsme čekali na vyjádření a pak nám nabídli 4,99% poplatek z transakce a 700Kč měsíční nájem terminálu. To je výsměch a lumpárna nejvyššího kalibru. Takže terminál máme nakonec u jiné firmy za 1,79%. Je to trochu rozdíl…

 7. Bohouš napsal:

  fio nebrat přijdete o peníze

 8. Bohouš napsal:

  Ano fio už nikdy neumí ani převést platbu

 9. Zdeněk napsal:

  Dobrý den,doporučuji všem aby se vyhnuli FIO bance. Jsou to podvodníci,a arogantní lháři,zablokují vám bezdůvodně účet a vám nic nesdělí. Až na to přijdete tak po vás budou chtít x nesmyslných papírů faktur,potvrzení která vám budou absolutně k ničemu. A arogantně vám sdělí že jim máte doložit další a další potvrzení. A pokud chcete zrušit účet,tak vám sdělí že ano ale peníze vám nevydají a na zrušení účtu prý mají měsíc a co se bude dít s penězma vám nikdo neřekne….. A úplně s klidem a s úsměvem vám sdělí že pokud se vám něco nelíbí,máte si jít stěžovat na Č.N.B. TO JE AROGANCE….Vyhněte se jim obloukem těm darebákům !!!

 10. Josef Langr napsal:

  Pokud vaše služby vypadají tak jako to individum které vás propaguje v televizních reklamách tak potěš pánbu.Myslíme si že se u nás najde dost solidně vyhlížejících lidí kteří by vás dustojně zastupovali a nemusíte vybírat mezi bezdomovci.

 11. pipi napsal:

  mezi ubohými bankovními produkty patřilo fio vždy standartní solidností mezi nejlepší poskytovatele bankovních služeb vč.jejich provozování spolu s EB, což nyní chvalitebný komentář odsoudí do nejnižších rovin hodnocením záškodníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 pujcko-ninjapujcka

336x280