Půjčka Cetelem - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


Půjčka Cetelem slouží klientům pro jednoduchou cestu k realizaci jejich plánů. Do výše 200 000 Kč nebude ve většině případů vyžadováno doložení účelu čerpání a tak klienti mohou půjčku využít doopravdy na cokoliv. V případě potřeby je v nabídce firmy také množství půjček na bydlení, rekonstrukci či nákup auta až do výše 1 000 000 Kč. Osobní půjčka je rychlá, po schválení máte půjčku do několika dnů na Vašem účtu. Navíc zde neexistují poplatky za vedení úvěru, mimořádnou splátku a také předčasné splacení úvěru. Jakožto nebankovní půjčka je konkurenceschopná i ve srovnání s úvěry poskytovanými bankovními ústavy.

Základní údaje

 • výše od 20 000 Kč do 200 000 Kč
 • splatnost – 6 – 72 měsíců
 • RPSN – 7,12% – 21,76% podle výše půjčky a doby splácení
 • způsob vyplácení – na bankovní účet
 • žádost – online přes webové stránky, osobní kontakt na pobočce, telefonický hovor na číslo 257 080 666 nebo 844 840 840
 • bez ručitele

Podmínky získání půjčky

 • občan starší 18 let
 • účet vedený u některé z bank působící na českém trhu
 • potvrzení o výši příjmu
 • kopie posledního výpisu z bankovního účtu
 • kopie občanského průkazu a kopie druhého dokladu (např. řidičský průkaz)

Jak si půjčit

Nejjednodušší a zároveň nejrychlejší způsob žádosti o půjčku je online. O půjčku se také dá požádat osobně na pobočce Cetelem, případně telefonicky přes zákaznickou linku. Za online žádost není požadován poplatek a navíc je možno si půjčku orientačně spočítat prostřednictvím kalkulačky. V online žádosti je třeba jako první nastavit parametry půjčky. Následuje vyplnění osobních a kontaktních údajů, zadání adresy bydliště a specifikace rodinných údajů, poté je třeba do formuláře uvést údaje o zaměstnání a finanční situaci a takto vyplněnou žádost odeslat. Do 5 minut se dozvíte výsledek. Po kompletním stanovení splátek a přesného úroku dojde k podpisu smlouvy a je nutné ji (nejlépe doporučeně) zaslat poštou.

Příklad splátek

Jako příklad osobní půjčky Cetelem je vybrána půjčka ve výši 100 000 Kč. Půjčka bude splatná ve 48 měsíčních splátkách a nebude sjednáno pojištění schopnosti splácet. Měsíční splátka bude 2 436 Kč a úrok bude 7,89% (RPSN je 8,18%). Celková splatná částka bude 116 928 Kč. V případě půjčky stejné částky na 72 měsíců, bude měsíční splátka 1 850 Kč. Úrok bude 9,95% (RPSN 10,42%). Celková splatná částka bude 133 200 Kč.

Nejčastěji kladené otázky

 1. Nechci podepsat souhlas s dotazy a zařazením do registrů. Znamená to, že mi úvěr neposkytnete? Cetelem Vaši žádost posoudí a podle svých stanovených kritérií rozhodne, zda úvěr poskytne či ne. Je třeba počítat s tím, že poskytovatel úvěru je ze zákona povinen odpovědně posoudit schopnost klienta úvěr řádně splácet; pokud si tedy nebudeme moci ověřit Vaši úvěruschopnost v registrech, může to mít na rozhodnutí vliv.
 2. Kdy mám první splátku? Standardně 17. v měsíci následujícím po dni, kdy dojde k čerpání peněžních prostředků z úvěru nebo úvěrového rámce (Cetelem úvěr odfinancuje). Datum splatnosti první splátky se dozvíte z úvodního dopisu, který Vám hned poté zašleme.
 3. Žádali jste po mně kopii občanského průkazu, bude stačit přední strana? Nikoliv, potřebujeme oboustrannou kopii; právo na její uchování nám dává zákon č. 253/2008 Sb. („zákon proti praní špinavých peněz“).
 4. Proč mi přišla kreditní karta, když jsem o kartu nežádal/a? Součástí Vámi podepisované smluvní dokumentace při nákupu na splátky je i samostatná žádost o revolvingový úvěr a vydání kreditní karty. Kartu je možné si ponechat i jako finanční rezervu pro nenadálé situace. Pokud z ní nebudete čerpat finanční prostředky, neplatíte žádné poplatky. Pro vyjádření nesouhlasu s žádostí o revolvingový úvěr a vydání kreditní karty je ve smlouvě vytvořeno příslušné políčko.

Výhody půjčky

 • nižší úroky, které se odvíjí od výše půjčky a době splácení
 • neexistuje povinnost dokládat účel čerpání úvěru do výše 100 000 Kč
 • možnost změnit způsob hrazení splátek (složenkou, bankovní převod, inkaso)
 • možnost sjednat pojištění schopnosti splácet

Nevýhody

 • nutnost dokládat výši příjmu
 • pokud bude půjčka mezi 100 000 Kč až 200 000 Kč může být účel čerpání požadován
 • pevně stanovené datum splatnosti

O společnosti

Společnost Cetelem, a.s. je silná a stabilní společnost, která na českém trhu působí 15 let a patří mezi největší a nejvýznamnější nebankovní poskytovatele úvěrových služeb. Přes své pobočky a obchodní partnery klientům nabízí klasické spotřebitelské úvěry přímo v prodejnách, účelové a neúčelové osobní půjčky, kreditní karty, produkty určené k financování motorových vozidel a zůzné typy pojištění.  Cetelem, a.s. je dceřinou společností francouzské banky BNP Paribas Personal Finance, která poskytuje spotřebitelské úvěry již od roku 1953 a postupně rozšířila pole svého působení do více než třech desítek zemí světa na čtyřech kontinentech.

Půjčka bez doložení příjmu Cetelem (reklama)

 

Kreditní karta Cetelem

Kreditní karta Cetelem nabízí svým klientům měsíční úrok 1,89 %. Měsíční poplatek tvoří 59 Kč, výhodou je však to, že pokud kartu nepoužíváme a je neaktivní, neplatíme nic. Bezúročné období vytváří v maximální možné míře 55 dnů. Cetelem samozřejmě nemá vlastní bankomaty, využívat je tedy třeba těch ostatních. První tři výběry v ČR i zahraničí jsou zdarma, ostatní zpoplatněny, a to maximálně stokorunou. Za čerpání úvěru získáváme různé výhody a slevy u obchodníků, a to v rámci věrnostního programu Cetelem Club. Mezi nejvýznamnější obchodní partnery patří Hervis Sport, království hraček Bambule, Eiffel Optic, Eta a cestovní kancelář Blue Style. O kartu je možné zažádat online.

Typ karty: MasterCard

Kontakty

 • CETELEM ČR, a.s.
 • Karla Engliše 5/3208
 • 150 00 Praha 5
 • tel. :  (+420) 257 080 111
 • zákaznická linka: 844 840 840
Žádost o půjčku
Půjčka Cetelem
2.8 (56.36%) 22

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

36 zkušeností s Půjčka Cetelem

 1. Anonym napsal:

  Nikdy nepujcovat !!! Tato spolecnost je schopna vseho aby z vas vysala posledni korunu…

  • David napsal:

   Přesně tak. Doplatil jsem splátky i kartu a oni mi poslali nazpět 192Kč že jsem přeplatil. Zaslal jsem žádost o zrušení účtu a čekal. Po měsíci jsem se zkusil zalogovat a hle účet je aktivní a navíc na něm dluh 192Kč ale splátka 340Kč protože to je minimální. Ale já již nic nečerpal. Zkoušel jsem vše vyřešit a zjistit po telefonu. Jediné co mi řekli, paní udělala chybu, a pokud nezaplatím do konce měsíce naskáčou mi úroky. Tu arogantní ženskou jsem poslal do prdele a uhradil 192Kč. Já budu platit něco navíc když již jsem jim jednou vše zaplatil a chyba byla na jejich straně. Teď čekám co po svátcích bude. A hodlám se bránit. Jsou to zloději. Až vše dořeším dám to nejsíš na Facebook jako varování pro ostatní.

  • pája napsal:

   Přesně nikdy víc!Půjčila jsem si před pár lety od Cetelemu.Stalo se,že jsem změnila práci a byla na děti sama.Volala jsem tam o snížení splátky,prostě ne,když jsem požádala o odložení tak ano,ale jak jsem se divila když mi další měsíc už přišlo,že mám zaplatit 2 splátky.Volali mi domů,k sousedům, do práce,volali mi každý den,kdy jsem myslela,že už se psychicky složím.Splácela jsem aspoń část,aby věděli,že se snažím každý měsíc.Bylo to k ničemu.Nevím proč se platí pojištění v případě nemožnosti platit apod.k ničemu.Pán(no nazvala bych ho jinak,ale nebudu sprostá)mi sdělil,že když nemám na splátky ať prodám skříně,říkám mu a jako kam dám dětem věci,prý do banánových krabic,pak mi také sdělil,že se dá pracovat i v noci,mu říkám,prosím??to jako mám jít dělat prostitutku?a on ano klidně,pokud si na splátky vyděláte,poté jsem ho poslala do oněch míst a vynadala jsem mu a od té doby jsem mu nezvedala telefon a volala pouze se šéfovou pobočky.Jenže stejně nikdo od nich nepomohl situaci řešit a vše šlo přes exekutora.Tenkrát mi půjčil kamarád a vše jsem uhradila i se sakra velkýma úrokama.Nikdy si nepůjčujte,jsou to největší šmejdi,stáhnou Vás až na dno a je jim to jedno.Cetelem nikdyyyyy!!!

   • pája napsal:

    dodatek-.Tenkrát mi půjčil kamarád a vše jsem uhradila i se sakra velkýma úrokama-úroky myslím Cetelem a exekutorka co byla mimopražská,ruka ruku myje…Nikdy si nepůjčujte,jsou to největší šmejdi,stáhnou Vás až na dno a je jim to jedno.Cetelem nikdyyyyy!!!

 2. Miroslava napsal:

  U Cetelemu jsem měla půjčku,vše jsem splatila předčasně a vše proběhlo bez problému. Komunikace s nimi je velmi příjemná a hlavně se s nimi dá domluvit i na opožděné splátce a vše bez problému,mohu jen doporučit.Nyní uvažuji o tom,že je znovu požádám o půjčku.

 3. Luboš napsal:

  Dobrý den, s kreditní kartou od Cetelemu nejsem vůbec spokojený. Pořídil jsem si ji jen kvůli tomu, že ve spolupráci s e-onem nabízejí zpět 2% plateb. Již druhý měsíc mi účtují neoprávněně úroky z plateb e-onu, které mají být v bezúročném období nulové. Minulý měsíc jsem je na to upozornil, naúčtovaný úrok vrátily, a tento měsíc opět účtují úrok, který účtovat nemají. Jsou to Loupežníci, pozorně si hlídejte své výpisy.

 4. Irena napsal:

  Se společností Cetelem mám velmi špatné zkušenosti a již s nimi nechci mít nic společného. Považovat jejich jednání za podvod je přehnané…vše je dobře smluvně ošetřeno a člověk doplatí na svou nepozornost a slepou důvěru. Vše je promyšleno tak, aby z člověka i v případě bezúročného výběru produktu získali nějakou částku navíc. Otřesná komunikace, nepřehledná klientská zóna. Rozhodně nedoporučuji!!!!!!!

 5. kevin horvat napsal:

  mam zajem o pučku časce 60000

 6. Aneta napsal:

  Zloději jsou to! Pošlou vám kreditni kartu aniž by jste chtěli a pak se dozvíte že za ní musíte zaplatit ,přitom jste ji nikdy neaktivovali …

  • gz napsal:

   to same se stalo mne, i kdyz jsem jim psala ze nic nechci a chci zrusit ucet, nereagovali…..30 mi dosel jeste dopis ze mam taplatit 310 kc, ale musi to byt pripsane na uctu jeste tebtiz den, coz asi vebude…zase musim platit dalsi mesic…

 7. Marketa napsal:

  Vubec nedoporucuji mam debetni kartu a pokazdy mi navysovaly uroky jak chteli pokazde chteli jinou castku ke splaceni zlodeji…a furt otravujou a kdyz jim to nahodou nezvednete ze nemate cas a jste v praci volaj okamzite do prace i kdyz maj na vas kontakt kazdy normalni clovek by zavolal za chvili..a vysvetlovat neco jejim operatorum je jak kdybyste mluvili s debilama,ale hlavne ze vam vzdy reknou vetu ze vas chapou ale omilaj vam to same furt dokola…

  • Jan napsal:

   Tak to jste asi jediný člověk v republice, kdo má u Cetelemu debetní kartu:-) debetky totiž neposkytují. Kdyby Jo hned si ji vezmu. Mám u jich kreditku, používám bezúročně období a Cetelem za ni platí mně 🙂 jak jednoduché

 8. Petr napsal:

  Nedoporučuji vůbec nebankovní společnosti vždy je všude spousty kliček smlouvy jsou vždy proti zákazníkům kdo neměl ve škole z matematiky pětku tak půjde do banky kde dostane mnohem lepší podmínky ,já si nepůjčuji poslední půjčku to byl jen kontokorent jsem měl před 10 lety ,ale od nebankovní spol. bych si nepůjčil ani kdy by byla válka a nebylo co žrát .

  • Honza napsal:

   Petře Vy asi taky žerete seno jako ta paní nahoře -> Cetelem je už přes rok a půl bankovní institucí měl by jste přestat dělat chytráka a příjmout svojí ůroveň ve společnosti.

 9. Miroslav napsal:

  Rozhodně nedoporučuji, zařídil jsem si u Cetelemu konsolidaci úvěrů s tím, že mi nabídli velice dobrý úrok. Ve výsledku mi místo konsolidace dali normální půjčku s jiným úrokem se slovy, že na lepší úrok nemám nárok (vzhledem k tomu, že mám trvalé bydliště u rodičů, příjem 20 tisíc čistého, přijem domácnosti 60 tisíc to moc nechapu). Po týdnu mi volali z mojí banky, že vidí, že jsem doplatil kreditní kartu a kontokorent, zda jsem si udělal konsolidaci. Navštívil jsem svoji banku kde mi dali POLOVIČNÍ úrok jaký mi dal cetelem. Po 13 dnech jsem vypověděl smlouvu u Cetelemu, přičemž mi bylo sděleno, že mi přijde poštou vyjádření o tom kolik mám doplatit (částka konsolidace + úrok za 13 dní). K tomu si napálili správní poplatky za předčasné ukončení. Jelikož byla smlouva uzavřená přes internet nechápu jak je možné, že nedodržují 14 denní výpovědní lhůtu. Když jsem se ozval, pán mi arogantně oznámil, že ve smluvních podmínkách mám uvedené, že když ukončím předčasně, že musím zaplatit správní poplatky. Ve smlouvě jsem si našel bod, který měl toto údajně říkat. Tento bod říkal, že v případě 14 denní lhůty jsem povinný doplatit částku + úrok za dané dny, po 14 denní lhůtě i správní poplatky. Když jsem se rozčílil do telefonu, tak mi bylo sděleno, že když nechci zaplatit, že to předají vymahačské společnosti. Nezákonné jednání a ještě vyhrožování!! Krásné jméno!! Nic než bezpáteřní pokrytci.

 10. Irisek napsal:

  Zrovna teď řeším problém, který trvá už od 13. 10. 2016, kdy jsem uhradila částku na kreditní kartu, v Cetelemu jí mají připsanou, ale já ji nemůžu čerpat, protože oni mají nějakou poruchu, kterou řeší třetí den a její vyřešení je v nedohlednu. Mám na poště dobírku a teď si ji nemůžu vyzvednout, protože mi společnost zadržuje peníze, takže pozor na ně!

  • Vojta napsal:

   Dobrý den,
   náhodou jsem na to narazil. Každopádně jakýkoliv problém lépe vyřešíte přímo s firmou a ne na anonymním webu.
   Pokud jste peníze poslala, měla jste je na účtu, problém se týkal pouze aktuálnosti zobrazených dat v Klientské zóně, s Vašimi zůstatky se nic neobvyklého nedělo.
   Hezký den

 11. Judita napsal:

  Mate pravdu.Mam u spolecnosti cetelem pujcku,platim mesicne 6748,-Kdyz jsem je po roce splaceni poprosila,jestli by my mohli snizit splatky a nepovolili.Platim radne a kdyz se clovek dostane do slozite situace a prosi je,tak vas nezajimaji.

 12. Anonym napsal:

  Mate pravdu.Mam u spolecnosti cetelem pujcku,platim mesicne 6748,-Kdyz jsem je po roce splaceni poprosila,jestli by my mohli snizit splatky a nepovolili.

 13. Kačer napsal:

  NEDOPORUČUJI
  Žadatel o půjčku musí o sobě prozradit vše, vč. kompletního RČ, bankovních výpisů, majetkových a rodinných poměrů a pak po zamítnutí žádosti nedostane nic zpět a po ďůvodu zamítnutí žádosti mu po DŮVODU NIC NENÍ! Tomu říkají solidní jednání?

  • Karel napsal:

   Připojuji se a též NEDOPORUČUJI!!! Vytáhnou z vás všehny informace a i když jste plně finančně zajištěn, nemáte negativní záznam na SOLUSu, tak vám ani půjčku ani kartu nedají a důvod nesdělí. A protože toto není jak vidět ojedinělá zkušenost, dělá to na mě dojem, že začínají mít nějaké problémy a už i proskočilo, že se chtějí z ČR stáhnout. Pro ty, kteří u nich nic nemají to nic neznamená, ale pro lidi s úvěrem tu hrozí nebezpečí požadavku na okamžité zesplatnění. Proto jakýkoliv byznys s nimi doporučuji pečlivě zvážit!!!

 14. Pan An napsal:

  S Cetelemem jsem byl naprosto spokojený. A proč? Protože jsem si půjčil na co jsem měl – splácel jsem 680,- Kč měsíčně a ani jednou jsem nevynechal. Přitom jsem však standartně posílal 5 dnů po splatnosti, protože výplata chodila 15., splatnost byla 10.

  Nikdy žádná pokuta, přeplatil jsem 10% na úrocích, za mě OK 🙂
  Ti co si stěžují, si zřejmě stěžují protože neplatili včas? Nebo si nepřečetli kolik přeplatí?

 15. David Toncar napsal:

  CETELEM s pojištěním Paribas Cardif absolutně nedoporučuji, měsíc mi slibují , že už plnění začne běžet -vše jsem doložil a nyní chtějí ukončený protokol od Policie, přestože ve smlouvě nic takového není…
  ….každý ,kdo si vezme pojištění Paribas ,tak si nasadí pěknou VEŠ do kožichu a budou z Vás jen tahat peníze ….. NEDOPORUČUJI, JE TO PODVOD

  • Karel napsal:

   Souhlas. Stala se z nich velmi nesolidní společnost s matkou, mající doma velké problémy!!!

   • Honza napsal:

    Měli by jste se zamyslet lidi absolutně nevíte jake jsou interní a externí pravidla ČNB -> jsou pod dohledem jelikož je to banka nemůžou si dovolit nějaké klopítnutí. Když neplatíte čas nečtete smlouvy nebo neumíte napočítat do pěti tak to už je Vás problém normální člověk co splácí nemůže mít žádný problém. Ze zkušeností mého okolí CETELEM rozhodně doporučuji seriozní firma úrok nyní až 5,9 na 150 tisíc to ani banka nenabídne bez zakladani nejakeho účtu u banky placeni vedeni apod.

    • Zdeněk Trojna napsal:

     Dobrý den ,CETELEM nemůžu doporučit ,vyplnil jsem žádost o pujčku online s 6.9% uročením ,pak zavolaly a chtěly mě vnutit pujčku s 16% uročením ,to mluví o všem ,jen další zloději

 16. David Toncar napsal:

  Půjčky Cetelem NEDOPORUČUJI z důvodu velmi špatného pojištění. V mém případě – mám úvěr se splátkou a pojištění platím měsíčně cca 400,-Kč
  s tím, že v případě pracovní neschopnosti bude za mne platit díky mému sjednanému pojištění Pojištovna PARIBAS. Bohužel se to vztahuje na dlohodobou neshopnost s možností žádat až po 60dnech neschopnosti. Momentálně jsem 60dní v nemoci a první peníze od pojišťovny uvidím možná až za dalších 30dní po schválení komise. Plnění pojistného je nesmyslný kolotoč potvrzení, který je až moc drahý a zdlouhavý za 400,-Kč měsíčně, prostě Poj.PARIBAS dělá vše pro to ,aby platit vůbec nemusela nebo platila co nejpozději, POZOR – prvních 60dní nic neplatí,jen slibují…. …NEDOPORUČUJI !!!

 17. tereza napsal:

  Chtetela bych touto cestou varovat všecky lidi co uvažuji o půjčce od teto společnosti nikdy to nedelejte !!!! Jsou to jenom sprosti lichváři!!!!

 18. anonym napsal:

  Chrante se všechny před cetelemem jsou to lichbari !!!!!

 19. pavla napsal:

  Kdyz je komentar nevyhovujici pro cetelem bude stale cekat na schvaleni aby se nemohl zverejnit.opravdu smesne

 20. pavla napsal:

  Mam kreditni kartu u cetelem nekolik let v prosinci 2015 byla karta bez meho vedomi prepsana na nekoho jineho a veskere udaje k me karte a me osobni udaje cetelem zverejnil treti osobe.takove jednani je nezakone a ocekavala bych rychle reseni o napravu.do teto doby se tak nestalo.nechapu jak se tohle u tak velke spolecnosti muze stat.vse budu pravdepodobne resit soudni cestou aby se to uz nikomu jinemu nestalo.

  • Martina napsal:

   Mě zase přihodili dluh na platební kartě někoho jiného. Já jsem kartu hned zahodila a nevzala z toho ani korunu. Najednou mi začali volat, že nesplácím. Díky půjčce někoho jiného jsem v solusu.

 21. marcela urbanová napsal:

  dobrý den,je možné úvěr předčasně splatit, s poplatkem nebo bez?děkuji za odpověď

 22. Ladislav Šíma napsal:

  Dobrý den, zajímalo by mě, co se stane v případě že jsem si půjčku nechal schválit přes internetový formulář a půjčku chci využít později. Je nějaká doba kdy vyprší možnost půjčku využít?

 23. tarnai tibor napsal:

  dobry den mam dotas muzu zvyšovat mesicni splátky jestli ano tak jak seto praktykuje dekuji za odpovet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.